Jmenuji se Lada Šípová-Krejčová. Králíčky miluji již od 5-ti let, kdy moje maminka přinesla domů Angorskou samičku a samečka začali jsme se věnovat česání,stříhání a spřádání králičí vlny. Naštěstí tato záliba (česání) mě ani mamince nezůstala a postupem času jsme přešli na tkz.masná plemena králíků. Maminka si zamilovala Kalifornské bílé a já (tehdy 10-ti letá) zase Velké světlé stříbřité. Tatínek, protože nás obě velmi miloval, nám postavil na zahradě malý cihlový domeček a tam jsme si s maminkou obě hrály s králíky. Postupem času mne to natolik chytlo, že jsem začala jezdit i na soutěže mladých chovatelů a dokonce v 18-ti letech jsem se stala oficielní Posuzovatelkou králíků. Protože mne velmi bavila genetika, pustila jsem se i do šlechtění nového čistokrevného plemene Siamský velký, za jehož konečně uznání děkuji příteli Pavlovi Řídkému, který moje započaté dílo dokonal.

Potom přišlo mateřství, dvě milé děti, stěhování do Prahy a bohužel tím pádem konec mého "králíkaření". Abych měla doma alespoň nějaký ten chlup, pořídila jsem si psa začala se věnovat sportovní činnosti s ním. První bylo Agility s Aninkou (Shiba Inu) a posléze s Belgickou ovčačkou Šejlou (Achaia Novterpod), potom přišel Tanec se psem, který mne opanoval na opravdu mnoho let. 

V roce 2002 jsem na veletrhu v Norimberku poprvé uviděla králičí hop v předvedení Dánských králíčků, vedených dětmi i dospělími. Některým to šlo, jiným zase ne, ale všichni se strašně snažili, prostě bylo to úžasné. Stála jsem tam jako u vytržení, asi zasáhla ruka osudu! Tím začala moje dlouhá cesta za učením králičího hopu i všech věcí, které jsou s tímto sportem spojeny. Odstěhovala jsem se do Chotěboře, z garáže jsem vyhnala auta - dnes je tam stáj dostihových králíků. Následovala cesta do Dánska za učením, jak má takový "Králičí hop" vypadat. Manžel i dcera Karolínka (moje třetí děcko) již také propadli rodinné vášni.

Dnes je všechen náš volný čas věnovách chovu a skákání s králíčky. Jezdím po Českých zemích a přesvědčuji všechny, kteří mi jsou ochotní naslouchat, o úžasných vlastnostech králíků. V roce 2011 jsem se stala předsedkyní Klubu Králičí Hop, na podzim 2011 jsme vyrazili coby Česká výprava na 1.mistrovství Evropy v Králičím Hopu. Odvezla jsem si odtud 3 zlaté medaile (lehká třída - Maxík Golden Kids, těžká třída - Smajlík a elitní třída - Agatha Golden Kids) - běhala se pouze rovinná dráha. Následovalo 2.Mistrovství Evropy v Lipsku v prosinci 2012, odkud jsem si opět odvezal 3 zlaté medaile a jednu bronzovou ( rovinná dráha střední - Viktorka Golden Kids (1.místo), rovinná dráha těžká - Smajlík (1. místo), Harley Golden Kids (3.místo), Parkur těžký - Harley Golden Kids (1.místo) ).

V roce 2012 složil Český rekord ve skoku vysokém králík Kasper Golden Kids (90cm), který překonala v roce 2014 Ramona Golden Kids s Michaelou Kratochvílovou a jsou současnými držiteli Českého rekordu -95cm do výšky. Ve skoku dalekém v roce 2013 složil Český rekord králík Rambo Golden Kids s Lenkou Špilerovou (265cm), osobně sám ho překonal 26.7.2014 v Chotěboři a složil současný Český rekord - 290cm do dálky).

Tyto úspěchy nastartovaly úspěšnou dráhu Králičího hopu v Čechách. Dnes již tolik nezávodím - nastupují mladí nadaní závodníci - ale já jsem velmi šťastná, že velmi rádi závodí s králíčky, kteří mají v sobě krev vítězů = pocházejí z chovatelské stanice Golden Kids!

Ramona GK skládá nový Český rekord 95cm do výšky!

A bratr Rambo se nechce nechat zahanbit a prodlužuje Český rekord ve skoku dalekém na 290cm! Podívejte se na video (pozor, na konci trochu zpomalené :-) )

www.youtube.com/watch?v=uFHC2l3sidk