Vítejte na stránkách chovatelské stanice Golden Kids!

Chovatelská stanice Golden Kids je první chovatelskou stanicí v Čechách, která se cíleně snaží vybírat králíky vhodné pro Králičí hop. Dobré skokany s velmi dobrými psychickými i fyzickými vlastnostmi. To vše potřebuje "Sportovní králík" k tomu, aby dokázal spolupracovat s člověkem, aby dokázal své výkony podávat v jakémkoliv prostředí (nepodléhal stresům) a pokud možno se umístil na špičce startovního pole!

Chovatelská stanice je oficiálně registrována u ČSCH-KKH pod číslem 001, tuto značku nesou všechny naše odchovy v pravém uchu.

Všechny naše králičí děti jsou po vybraných aktivních rodičích různých plemen, kde není brán hlavní důraz na barvu ( i když zajímavé barvy jsou naší specialitou), důraz je dáván na vlohy pro králičí hop: utváření kostry králíka, jeho fyzické a psychické schopnosti a dobrý zdravotní stav.

Všichni naši rodiče (nebo alespoň jeden z páru) musí nést titul Elitní, což znamená, že museli na oficiálním závodu přeskočit 60cm do výšky nebo 140cm do dálky. Pokud dokázali překonat obě tyto vzdálenosti, nesou označení 2x Elite. Až se jim podaří probojovat se do Elitní třídy i v parkuru a v rovinné dráze, přidám jim další značení. V Čechách však zatím závody v třídě Elite nejsou.

Mláďata jsou u nás již od mládí testována na schopnosti pro králičí hop. Již od narození jsou bráni do ruky a hýčkáni, aby se naučili brát člověka jako svého nejbližšího přítele. Několikrát týdně jsou vypouštěni do výběhu s nízkými překážkami, kde si mohou skákat podle své vlastní představy. Bereme je i k nám do obývacího pokoje a připravujeme jim různé testy na psychickou odolnost. Pozorováním jsou z vrhu vybíráni králíci, kteří mají nejlepší fyzické i psychické předpoklady ke skokovým soutěžím. Ti potom nesou jméno naší chovatelské stanice a jsou představiteli nově vytvářeného typu králíka (odpovídající např. poštovním holubům, anglickým plnokrevníkům nebo borderkoliím - tento výčet uvádím lepší představu naší plemenářské práce) -  tím je Sportovní králík.
 

Novinky

Máme nakryto!!! Těšte se na "hopácké" bomby!!!

08.08.2012 15:07
Cestovali jsme do Dánska a Švédska za cílem nakrýt naše samičky současnými nejlepšími hopáky z těchto zemí a přívézt také nějakou novou krev pro naše skákající berany. Díky velmi milému přijetí chovatelek Maria Banke, Marlene Bruhn, Fie Ericsson i Luisse Lund se nám to zadařilo a máme nakryté 4...

Kasper Golden Kids složil Český rekord

02.07.2012 14:57
Náš odchov - Kasper Golden Kids skočil 1.7.2012 nový oficiální Český rekord ve skoku do výšky - 90cm. Vyplnil tak náš chovatelský cíl, odchovávat samé Šampiony. Za jeho přípravu i pravidelný trenink děkuji slečně Petře Černé.

Uchovnění králíci

05.05.2012 23:42
Podle pravidel KKH musí se dobří skokani prokázat titulem Elitní. Během prvních závodů v měsíci dubnu získali tento titul 4 naši králíci: 1.4.2012 Smajlík, 14.4.2012 Harley, 28.4.2012 Isabella a Agatha. Můžeme tím pádem plánovat vrhy na letošní rok! Podívejte se do sekce: Plánované vrhy, jestli...

Webová prezentace byla spuštěna

23.02.2012 00:56
Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. Rádi bychom všem představili naši chovatelskou stanici Golden Kids. Naším prvořadým posláním je tvorba nového plemene králíků - sportovní králík, zaměřený pouze na vysokou psychickou odolnost, výkonnost a přátelský vztak k člověku. Vedle toho...
<< 1 | 2